PREWSPÓŁCZYNNIK VAT W 2024 R. I 2025 R.
-
ODLICZENIE CZĘŚCIOWE PODATKU NALICZONEGO
Cena - 480 zł netto (590,40 brutto)/ 2 osoby - 380 zł netto od każdej uczestniczki/ka (467,40 brutto)
- Nieduża grupa - do 10 osób.
- Szkolenia online w czasie rzeczywistym - możliwość zadawania pytań trenerowi.
- Nie jest wymagane instalowanie żadnego oprogramowania - połączenie z poziomu przeglądarki.
- Należy posiadać tylko głośniki. Nie wymaga się posiadania mikrofonu i kamerki internetowej, ale warto mieć te urządzenia, aby w pełni uczestniczyć w szkoleniu.
- Szkolenie z możliwością dofinansowania >>> link
Trener: Piotr Kostrzewski - notka trenerska >>>
Piotr Kostrzewski, prawnik, doradca podatkowy, od wielu lat prowadzi własną kancelarię doradztwa podatkowego (www.pkostrzewski.pl). Posiada ponad 10 letnie doświadczenie pracy w urzędzie kontroli skarbowej, gdzie kontrolował największe podmioty gospodarcze, wykonywał kontrole specjalne, realizowane na zlecenie Ministerstwa Finansów oraz uczestniczył w wielu postępowaniach w zakresie cen transferowych.Specjalizacja – reprezentacja podatników w postępowaniach sądowo – administracyjnych przed NSA i WSA, w postępowaniach prowadzonych przez organy podatkowe oraz organy kontroli celno – skarbowej, dokumentacje cen transferowych, opinie prawne, audyty oraz optymalizacje podatkowe.Autor publikacji książkowych: „Kontrola podatkowa i skarbowa w praktyce” (e-book – portal podatki.biz), „Kontrola w Twojej firmie prawa i obowiązki” (Wszechnica Podatkowa) oraz „Jak przygotować się do kontroli podatkowej i skarbowej” (Wydawnictwo Ekspert Księgowy). Prowadzi wykłady i seminaria z najciekawszych zagadnień z zakresu prawa podatkowego. Realizuje wykłady oraz seminaria podatkowe dotyczące najbardziej problematycznych zagadnień z zakresu materialnego prawa podatkowego, procedury podatkowej oraz sądowo – administracyjnej, dla Krajowej Izby Doradztwa Podatkowego, portalu podatki.biz oraz podmiotów prywatnych. Autor licznych publikacji prawno – podatkowych i filmów szkoleniowych (podatki.biz, Gazeta Rzeczpospolita, Ekspert Księgowy). Współpracuje z Wyższą Szkołą Bankową w Bydgoszczy oraz w Toruniu.
9.00 – 10.30 blok szkoleniowy
10.30 – 10.45 przerwa
10.45 – 12.15 blok szkoleniowy
12.15 – 12.30 przerwa
12.30 – 13.30 blok szkoleniowy
13.30 – 13.45 przerwa
od 13.45 – sesja pytań i odpowiedzi.
Zapewniamy obszerne materiały szkoleniowe - około 60 stron.
> Stabilny dostęp do Internetu.
> Prędkość łącza (pobieranie/przesyłanie) – min. 2 Mbps.
> Komputer z systemem Windows (7,8,10,11) wyposażony w kamerkę internetową i mikrofon.
> Przeglądarka internetowa.
Dokonywanie nabyć towarów i usług wykorzystywanych zarówno do celów prowadzonej działalności gospodarczej, jak i do celów innych niż działalność gospodarcza (pozostających poza zakresem opodatkowania podatkiem VAT), skutkuje koniecznością stosowania odpowiedniego prewspółczynnika VAT oraz ograniczenia pełnego odliczenia podatku naliczonego VAT. Prewspółczynnik VAT stanowi ułamek w postaci procentowej oraz służy do określenia, jaka część podatku stanowi podatek naliczony, odliczany częściowo w ramach zasad określonych w art. 86 ust. 2a-ust. 2h VAT.Zgodnie z ustawą o podatku VAT, sposób określenia proporcji stosowany przez podatnika powinien najbardziej odpowiadać specyfice wykonywanej przez podatnika działalności oraz dokonywanych przez niego nabyć. Jednak stosowanie ww. przepisów przez cały czas budzi duże wątpliwości podatników, sprawia wiele praktycznych problemów, jak również generuje liczne spory z organami podatkowymi.W tym zakresie podatnicy powinni korzystać z licznego orzecznictwa NSA.